Logo Gminy Wielichowo

Wakacyjne zajęcia w filii bibliotecznej w Wilkowie Polskim

Ocena 0/5

Lepienie z plasteliny to nie tylko jedna z najlepszych aktywności rozwijających małą motorykę, zdolności manualne i sprawność dłoni.
Jest to również świetna zabawa pobudzająca dziecięcą wyobraźnię. Plastelina, która pod wpływem ugniatania i ciepła dłoni mięknie i staje się niezwykle plastyczna działa odstresowująco, wyciszająco i daje mnóstwo frajdy.

 I to właśnie było  intencją naszych zajęć.

Tworzenie letniej łąki z plasteliny było dla dzieci niezwykle ciekawym i angażującym zajęciem. A co mieszka na listku i pod kwiatkiem? Wiele małych stworzonek. I tak znalazły się tam: ślimak, gąsienica, żaba, osa a nawet wąż .
Nasze  zwierzątka z plasteliny zostały umieszczone na listkach z papieru  a następnie z kolorowych drucików kreatywnych uczyliśmy się robić pięknego kwiatka.
Nie było to łatwe zadanie dla malutkich rączek dzieci, ale jakże satysfakcjonujący okazał się efekt ich pracy.
A to wszystko dzięki sprawnym rękom dzieci.

 

Galeria zdjęć

zdjęcia z zająć wakacyjnych zdjęcia z zająć wakacyjnych
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności