Logo Gminy Wielichowo

Filia Biblioteczna w Wilkowie Polskim – „Klub Fąfla”

Ocena 0/5

5 lutego w „Klubie Fąfla” zrobiło się naprawdę mroźno – a wszystko za sprawą bajki z książki „Mądre bajki” Agnieszki Antosiewicz pt. „Kogo chwycił mróz?”. To zimowa, momentami humorystyczna opowieść o tym, jak łatwo w mroźne dni zapomnieć, że nie tylko my odczuwamy chłód.

Bohater historii przekonuje się, że mróz może „chwycić” nie tylko ludzi, ale także zwierzęta – szczególnie te, które zimą mają trudniej znaleźć jedzenie i schronienie. Bajka w piękny i przystępny sposób pokazuje, jak ważne są empatia, odpowiedzialność i troska o słabszych. Czasem wystarczy naprawdę niewiele – odrobina ziarenek w karmniku czy ciepłe serce – by komuś pomóc.

Dzieci z ogromnym zainteresowaniem wysłuchały tej historii, a następnie same wcieliły się w rolę małych opiekunów przyrody. W nawiązaniu do bajki wykonały zimowe karmniki – kolorowe, pomysłowe i gotowe na przyjęcie głodnych ptaków.

Było to bardzo ciepłe spotkanie w zimowej scenerii – pełne rozmów o dobroci, trosce i małych gestach, które mają wielką moc.

Galeria zdjęć

“Klub Fąfla” (800 x 600 px) image001 image002 image003 image004 image005 image006
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności