Logo Gminy Wielichowo

Sport to zdrowie

Ocena 0/5

Pod takim hasłem w niedzielę 26 września na Motostacji w Wielichowie odbył się festyn sportowo-rekreacyjny. Organizatorami wydarzenia byli Fundacja im. Rudolfa Mossego w Grodzisku Wlkp. i Ochotnicza Straż Pożarna w Wielichowie. Przez dwa dni trwała zbiórka pieniędzy na zakup wyposażenia nowej karetki, która od listopada będzie stacjonować w Wielichowie. Kulminacyjnym punktem zbiórki był festyn, którego bogaty program dostosowany był do całych rodzin.

Uroczystego otwarcia festynu dokonali Agnieszka Linkiewicz – Mendel prezes Fundacji im. Rudolfa Mossego w Grodzisku Wlkp., Adam Szczepaniak prezes OSP Wielichowo w asyście  Honoraty Kozłowskiej burmistrza Wielichowa, Haliny Sroczyńskiej dyrektora SP ZOZ w Grodzisku Wlkp., Jan Grochowy radny powiatowy i Andrzej Ciorga prezes LOK Wielichowo. Imprezę rozpoczął koncert Grodziskiej Orkiestry Dętej im. Stanisława Słowińskiego. Następnie przed publicznością zaprezentowały się wokalistki z Chórku Wesołych Chmurek przygotowane przez Damiana Popiołkiewicza. W tym samym punkcie programu wystąpił instrumentalista ze Szkoły rock&rolla Jana Janury. Duży aplauz licznie zgromadzonej publiczności wywołał występ cheerleaderek „Mini skład, „Czirczerki” oraz Cheer 18+ „Jak nie my to kto”. Wszystkie grupy przygotowała Joanna Drzewiecka. Ostatnim punktem programu artystycznego był koncert grupy „The Big Three” z grającym instruktorem Markiem Szczechowskim.

Aby jeszcze bardziej rozreklamować festyn po uroczystym otwarciu na trasie Wielichowo, Dębsko, Prochy, Wielichowo przejechał barwny, głośny i liczny korowód pojazdów.

Program artystyczny to nie wszystko , co przygotowali organizatorzy. Wiele działo się również w miejscu gdzie zaparkowały pojazdy OSP, wojskowe honkery, pojazdy grup rekonstrukcyjnych, maluchy i motocykle. Pokazy broni, sprzętu wojskowego, wyposażenia wozów strażackich, tych zabytkowych jak np. Star A26P z 1973 roku OSP Grodzisk Wlkp. Dużym zainteresowaniem cieszył się podnośnik koszowy OSP w Rakoniewicach. Druhowie przygotowali konkurs, który polegał na ustawianiu wieży skrzynek. Zawodnik zabezpieczony był linami i musiał wykazać się sporymi umiejętnościami aby ułożyć wieże z np. 17, 20 czy 22 skrzynek. Grupa rekonstrukcji historycznej Gratz z Grodziska Wlkp. przygotowała pokaz czerwonej taktyki. Można było również wylicytować rzut granatem ćwiczebnym. Przez ponad trzy godziny trwania imprezy przez Motostację przewinęło się bardzo wiele osób. A to nie wszystkie atrakcje. Na chętnych czekało strzelanie z broni ASG. Stanowisko Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wlkp. oferowało porady prawne, odblaski dla najmłodszych, można było nałożyć alko-gogle i zobaczyć jak  wygląda świat po spożyciu alkoholu. Samodzielny Publiczny ZOZ Grodzisk Wlkp. przygotował punk pomiaru ciśnienia tętniczego, poziomu cukru w krwi oraz zwiedzanie ambulansów. Ratownicy wspólnie z OSP Wielichowo przeprowadzili symulację wypadku drogowego z udziałem poszkodowanego. Druhowie z OSP Śniaty ustawili tor przeszkód, na którym m.in. po raz pierwszy wystartowała MDP Wielichowo. Było jeszcze malowanie twarzy gdzie uwijały się harcerki z 9 Drużyny Harcerskiej w Wielichowie i przepyszne placki upieczone przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich gminy Wielichowo.

Honorowy patronat nad imprezą objęła Pani Honorata Kozłowska Burmistrz Wielichowa.

W kolejnym artykule przyjdzie czas na podziękowania dla wszystkich którzy uatrakcyjnili program imprezy. Ale już teraz należą się podziękowania dla wolontariuszek i wolontariuszy z 9 Drużyny Harcerskiej „Buki” im. Kazimierza Wielkiego w Wielichowie i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Wielichowie, którzy przez dwa dni zbierali pieniądze. Puszki wystawione były również na festynie i po podliczeniu możemy poinformować, że zebraliśmy 6.431,64 zł w tym 2,31 euro.
To nasz wspólny sukces, Państwa, którzy wrzucali pieniądze i wspierali nas w organizacji oraz wolontariuszy.

GORĄCO  DZIĘKUJEMY !!!

Galeria zdjęć

Na zdjęciu widać Grodziską Orkiestrę Dentą jak gra podczas festynu w Wielichowie Zdjęcie przedstawia Panią Burmistrz Honoratę Kozłowską, Pana Jana Grochowego Radnego Powiatu Grodziskiego oraz Prezesa Sekcji Motocyklowej Pana Andrzeja Ciorgę Zdjęcie przedstawia Panią Burmistrz Honoratę Kozłowską oraz Pana Jana Grochowego Radnego Rady Powiatu Zdjęcie przedstawia punkt Ratowników Medycznych oraz karetkę Zdjęcie przedstawia panią ratownik jak pobiera krew do badania cukru Zdjęcie przedstawia childiderki 40plus z dziećmi Zdjęcie przedstawia dużą grupę ludzi , samochody strażackie, samochody fiat 126p, Zdjęcie przedstawia manewry wojskowe oraz grupę żołnierzy leżących z karabinami Zdjęcie przedstawia strażaków i ratowników  medycznych w akcji Zdjęcie przedstawia harcerzy zbierających pieniądze na festynie które będą przekazane na doposażenie karetki
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności