Logo Gminy Wielichowo

Palenie śmieci w piecu jest nielegalne i szkodzi zdrowiu

Ocena 0/5

Jesienią rozpoczyna się okres grzewczy. Niestety, w wielu domach do pieców trafiają śmieci, które nie powinny być w ten sposób niszczone. Spalanie śmieci w domowych piecach jest nielegalne i grozi grzywną.

 

Domowe piece generują zbyt niską temperaturę, aby bezpiecznie spalać odpady. Niebezpieczne substancje i metale ciężkie, które wydzielają się w trakcie spalania odpadów przenikają do wnętrza domów wywołując alergie, choroby układu oddechowego oraz nowotwory. Zatruwają też środowisko naturalne, w którym utrzymują się bardzo długo. Dodatkowo są przyczyną zatykania kominów, co doprowadza do pożarów przewodów kominowych i zaczadzeń.

To, czym się pali w domowym piecu, nie jest wbrew pozorom prywatną sprawą właściciela lokalu. Od jego rozsądku, wiedzy i swoistej dyscypliny zależy jakość powietrza i czystość w okolicy. Spalanie śmieci w piecu jest nie tylko głupotą, ale również - wykroczeniem.

Grzywna za palenie śmieci w domowych piecach może wynieść nawet 5.000 zł

 

Apelujemy - nie palmy śmieci, nie trujmy siebie nawzajem!

Ulotka informacyjna

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności