Logo Gminy Wielichowo

Święto Niepodległości

Ocena 0/5

„Chcemy Polski niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich.”

                                                                                                                                                                                   Józef Piłsudski

 

W tym roku obchodzimy 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dla upamiętnienia tego ważnego wydarzenia w Wielichowie odbyły się uroczystości. Mszę św.
za Ojczyznę odprawił ks. kanonik Wieńczysław Nowak. Po nabożeństwie uczestnicy patriotycznej manifestacji spotkali się na cmentarzu parafialnym przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich. Na program złożyło się wystąpienie Pani Honoraty Kozłowskiej burmistrza Wielichowa. Apel Pamięci przeprowadziła dh Aleksandra Michalska, a wzięli w nim udział druhny i druhowie z 15 Grunwaldzkiej Gromady Zuchowej „Uśmiechnięte Chmurki”
w Wielichowie i 9 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej „Buki” im. Kazimierza Wielkiego
w Wielichowie. W apelu wspomniano bohaterów walki o niepodległości naszego kraju, m.in. Józefa Piłsudskiego, gen Józefa Dowbor-Muśnickiego, poruczników Franciszka Ratajczaka
i Kazimierza Szcześniaka oraz księży Józefa Sztukowskiego i Franciszka Foreckiego.

Wiązanki i kwiaty przy Pomniku złożyły delegacje władz samorządowych gminnych
i powiatowych druhowie z Zarządy Miejsko-Gminnego OSP, przedstawicielki przedszkoli gminy Wielichowie, społeczność szkolna ze szkół w Łubnicy, Wilkowie Polskim i Wielichowie. Wiązankę kwiatów od Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych koło w Wielichowie złożyły druhny z drużyny harcerskiej.

Oprawę muzyczna uroczystości na cmentarzu wzbogacili werbliści i trębacz z Grodziskiej Orkiestry Dętej im. Stanisława Słowińskiego. Na zakończenie uczestnicy odśpiewali „Rotę”. Wartę honorową przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich pełniły druhny z 9 GDH i druhowie z OSP Wielichowo i Gradowice.

Kolejna odsłona pamięci o Bohaterach nastąpi 27 grudnia w Śniatach, kiedy będziemy po raz pierwszy obchodzić Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Spotkajmy się przy Pomniku Franciszka Ratajczaka.

Galeria zdjęć

Zdjęcie przestawia delegację uczestniczących w Święcie Niepodległości Zdjęcie przestawia delegację uczestniczących w Święcie Niepodległości Zdjęcie przestawia delegację uczestniczących w Święcie Niepodległości Zdjęcie przestawia delegację uczestniczących w Święcie Niepodległości Zdjęcie przestawia delegację uczestniczących w Święcie Niepodległości Zdjęcie przestawia delegację uczestniczących w Święcie Niepodległości Zdjęcie przedstawia Grodziską Orkiestrę Dętą im. Stanisława Słowińskiego Zdjęcie przestawia delegację uczestniczących w Święcie Niepodległości Zdjęcie przedstawia księdza proboszcza Zdjęcie przestawia delegację uczestniczących w Święcie Niepodległości Zdjęcie przedstawia Panią Burmistrz
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności