Logo Gminy Wielichowo

Jubileusz Ochotniczej Straży Pożarnej w Zielęcinie

Ocena 0/5

Ochotnicza Straż Pożarna w Zielęcinie 30 sierpnia 2025 r. świętowała Jubileusz 90-lecia działalności oraz nadanie sztandaru jednostce.

Z tej okazji pod kościołem pw. św. Klemensa w Zielęcinie zgromadziły się liczne delegacje, poczty sztandarowe OSP oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Rostarzewa. Następnie strażacy oraz przybyli goście wzięli udział w uroczystej mszy świętej, w czasie której kazanie wygłosił ks. Marek Smólski – kapelan strażaków ZOSP RP

Główna część uroczystości odbyła się na placu przy Altanie Wiejskiej w Zielęcienie. W stronę strażaków popłynęły liczne gratulacje oraz słowa podziękowań i życzenia na dalszą działalność jednostki. Głos zabrali przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych, a także organizacji i instytucji współpracujących z OSP.

Strażacy odebrali odznaczenia za wieloletnią działalność. Wręczono także statuetki zasłużonym dla OSP oraz podziękowania za pomoc i wsparcie dla jednostki.

Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymała jednostka OSP Zielęcin oraz druhowie Radosław Bendowski i Wojciech Pluskota.

Srebrnym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa” uhonorowano: Pawła Polocha i Grzegorza Borowiaka.

Brązowy Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa” otrzymali: Honorata Adamczak, Beata Jakubowska, Barbara Tomaszewska, Mateusz Biesiada, Jarosław Borowiak, Michał Nowak, Zbigniew Nowak, Eugeniusz Nowicki, Krzysztof Jakubowski, Stanisław Jakubowski i Wojciech Stachowski.

Odznaką „Strażak Wzorowy” wyróżniono: Marzenę Bendowską, Julię Borowiak i Roberta Borowiaka.

Odznaki „Za wysługę lat” otrzymali:

55 lat:

Tadeusz Kucharczak

50 lat:

Stanisław Jakubowski
Wojciech Stachowski

40 lat:

Wojciech Pluskota

35 lat:

Paweł Poloch

30 lat:

Radosław Bendowski
Eugeniusz Nowicki

25 lat:

Zbigniew Nowak
Michał Nowak
Roman Franek
Grzegorz Borowiak
Krzysztof Adamczak
Przemysław Walachowski
Przemysław Woźny

20 lat:

Honorata Adamczak
Przemysław Adamczak
Barbara Tomaszewska
Mateusz Biesiada
Jarosław Borowiak
Krzysztof Jakubowski
Paweł Tomiak

10 lat:

Julia Borowiak
Beata Jakubowska
Sylwia Maćkowiak
Bernadeta Tomiak
Karolina Poloch
Robert Borowiak
Adam Kawalka
Daniel Pietrzak
Patryk Poloch
Piotr Poloch

Wyróżniono też członków MDP. Brązowe odznaki otrzymali: Maja Borowiak, Maja Tomiak, Eliza Nowak, Alicja Jon, Przemysław Nowak, Wojciech Jakubowski, Maciej Tomaszewski i Yevgenii Sviechnikov.

Zdjęcia:

grodzisk.naszemiasto.pl
Sołectwo Zielęcin

Galeria zdjęć

image010 image011 image012 image003 image004 image005 image006 image014 image015 image016 image013 image017 image018 image001 image002 image007 image008 image009
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności