Logo Gminy Wielichowo

Ogródek dydaktyczny przyjazny pszczołom powstanie w Wielichowie

Ocena 0/5

We wtorek 3 sierpnia Burmistrz Wielichowa Honorata Kozłowska podpisała umowę na dofinansowanie projektu pn. “Utworzenie ogródka dydaktycznego przyjaznego pszczołom w Wielichowie”.

 

W ramach programu  „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski” realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego” złożone zostały 103 wnioski, z których 9 otrzymało wsparcie finansowe. Wśród nich znalazła się Gmina Wielichowo, która na realizację tego zadania pozyskała środki w wysokości  15 950,00 zł.

Zielony skwer powstanie u zbiegu ulic Kościelnej i Nowej w Wielichowie. Na skwerze posadzone zostaną rośliny miododajne , umieszczona zostanie tablica informacyjna  poświęcona tematyce pszczół , ul wielkopolski  do celów edukacyjnych oraz drewniana rzeźba pszczoły.

Obiekt będzie ogólnodostępny i będzie służył celom edukacyjnym i rekreacyjnym mieszkańców gminy. Stworzenie ogródka przyjaznego pszczołom umożliwi edukację mieszkańców oraz wzrost świadomości  i wiedzy na temat  pozytywnego znaczenia tych owadów w przyrodzie oraz w naszym codziennym życiu.

Rozpoczęcie prac zaplanowano na wrzesień 2021 r.

Zadanie współfinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego w ramach Programu pn."Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski"

 

Galeria zdjęć

image000002 IMG_20210803_112837 DSC_0903 DSC_0910 image000000 image000001
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności