Logo Gminy Wielichowo

Pamięci Powstańców Wielkopolskich

Ocena 0/5

W Śniatach rozpoczęliśmy uroczystości 101 rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

W patriotycznej manifestacji wzięli udział m.in. Henryk Szymański radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Jan Grochowy członek Zarządu Powiatu Grodziskiego wraz z radnymi, Honorata Kozłowska Burmistrz Wielichowa, Genowefa Feldgebel Przewodnicząca Rady Gminy wraz z radnymi, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Wlkp. st. kpt. Marcin Włodarczyk, asp. sztab. Tomasz Górny Komendant Komisariatu Policji w Rakoniewicach, sekretarz Powiatu Grodziskiego Tomasz Dolata, ksiądz Marek Smólski Proboszcz Parafii w Wilkowie Polskim, poczty sztandarowe szkół w Łubnicy, Wilkowie Polskim i Wielichowie oraz Ochotnicze Straże Pożarne ze Śniat i Wilkowa Polskiego harcerki i harcerze z 9 Drużyny Harcerskiej w Wielichowie, mieszkańcy Śniat, sołtysi.
W Śniatach, przy Pomniku pierwszego poległego Powstańca Franciszka Ratajczaka po wciągnięciu flagi na maszt odbył się m.in. Apel Pamięci. Następnie delegacje złożyły wiązanki kwiatów i znicze. Kolejnym punktem programu było zapalenia zniczy przy tablicy upamiętniającej Kompanię Wielichowską.
Organizatorami manifestacji byli: Starosta Grodziski, Burmistrz Wielichowa, Rada Sołecka Śniat, Centrum Kultury w Wielichowie.

Galeria zdjęć

DSC_0803 DSC_0813 DSC_0820 DSC_0825 DSC_0834 DSC_0837 DSC_0840 DSC_0845 DSC_0847 DSC_0852 DSC_0854 DSC_0858 DSC_0860 DSC_0862 DSC_0865 DSC_0868 DSC_0869 DSC_0871 DSC_0872 DSC_0875 DSC_0876 DSC_0882 DSC_0893 DSC_0894 DSC_0904 DSC_0907 DSC_0911 DSC_0913 DSC_0914 DSC_0920 DSC_0926 DSC_0928 DSC_0931 DSC_0774 DSC_0784 DSC_0788 DSC_0794 DSC_0798
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności