Logo Gminy Wielichowo

Podsumowanie konkursu plastycznego pt.: „NIE dla Smogu”

Ocena 0/5

Żyjemy w świecie pełnym udogodnień, mamy niemal wszystko, zaczyna brakować nam tylko … świeżego powietrza. Stąd  musimy robić wszystko, by w naszym otoczeniu powstawało jak najmniej szkodliwych substancji zanieczyszczających powietrze!
Celem konkursu zorganizowanego przez Burmistrza Wielichowa było uświadomienie, zwłaszcza najmłodszemu pokoleniu naszej Gminy, skali zagrożenia smogiem, edukacja ekologiczna w zakresie poprawy jakości powietrza, wskazanie powodów i sposobów by chronić jakość powietrza oraz zwrócenie uwagi na to, co głównie wpływa na zanieczyszczenie powietrza.

Konkurs trwał od 15 do 29 listopada 2019 r. i był ogłoszony dla dwóch kategorii wiekowych uczniów Szkół Podstawowych z terenu gminy Wielichowo, tj. pierwszej: klasy I-III i drugiej: klasy IV-VIII. Komisja konkursowa wybrała zwycięskie prace spośród 60 otrzymanych plakatów.  Wybór spośród tak wielu kreatywnych rysunków i wycinanek był naprawdę bardzo trudny. Każda z prac pokazała „artystyczną duszę” autora oraz jego zaangażowanie w kampanię antysmogową. Po długich naradach wyłoniliśmy nagrodzone prace, które wyróżniały się pod względem merytorycznym i artystycznym.

Zwycięzcami w kategorii pierwszej: klasy I-III Szkoły Podstawowej zostali:

I miejsce Joanna Szymaniak,
II miejsce Eliza Nowak,
III miejsce Marcelina Benyskiewicz.

Ponadto wyróżnienia otrzymało troje uczniów: Lena Przybyła, Rafał Kryszak i Dominik Kędziora.

Galeria zdjęć

DSC_0208 DSC_0213 DSC_0215 DSC_0217 DSC_0238 DSC_0211 DSC_0204-1 DSC_0226 DSC_0228 DSC_0230 DSC_0219 DSC_0221 DSC_0224 DSC_0203-1 DSC_0204-2 DSC_0205 DSC_0202
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności