Logo Gminy Wielichowo

Powitanie Wiosny z Centrum Kultury

Ocena 0/5

W dniu 30 marca 2019r. Centrum Kultury zorganizowało dla wszystkich chętnych POWITANIE WIOSNY.
Zaproszony Teatr MOZAIKA zabrał widzów w podróż do zaczarowanej krainy wiosennych dźwięków, przybliżył zwyczaje i obrzędy „nawoływania” wiosny w różnych regionach Polski.

Dzięki artystkom z MOZAIKI uczestnicy spotkania nauczyli się w oryginalny sposób cieszyć się tą najpiękniejszą porą roku. Po przedstawieniu wszyscy bawili się przed budynkiem CK- sadzili kwiaty, upiększali w radosne kolory chodnik, zdobili starym słowiańskim zwyczajem drzewa w kolorowe wstążeczki.
U naszych wschodnich sąsiadów, na Litwie, czy Ukrainie do dziś wiesza się proszalne wstążki węsiorki/bajorki na drzewach. Idąc śladem prasłowiańskiej tradycji i w Wielichowie pojawiły się Drzewa Dobrych Życzeń.
Witając wiosnę, jednocześnie obchodziliśmy Światowy Dzień Muffinka, racząc się pysznymi wypiekami.
Pogoda i dobre humory dopisały, cieszmy się wiosną!

Galeria zdjęć

DSC_9272 DSC_9284 DSC_9303 DSC_9304 DSC_9314 DSC_9319 DSC_9326 DSC_9332 DSC_9333 DSC_9350 DSC_9352 DSC_9361 DSC_9363 DSC_9379 DSC_9381 DSC_9386 DSC_9393 DSC_9394 DSC_9399 DSC_9185 DSC_9208 DSC_9211 DSC_9215 DSC_9229 DSC_9230 DSC_9238
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności