Logo Gminy Wielichowo

Rozpoczęto prace przy utworzeniu ogródka dydaktycznego przyjaznego pszczołom w Wielichowie

Ocena 0/5

Rozpoczęły się prace związane z utworzeniem zielonego skweru przyjaznego pszczołom, który powstaje u zbiegu ulic Kościelnej i Nowej w Wielichowie. Na jego realizację Gmina Wielichowo pozyskała środki w ramach programu  „Błękitno-zielone inicjatywy dla Wielkopolski” realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w wysokości 15 950,00 zł.  Na skwerze posadzone zostaną rośliny miododajne , umieszczona zostanie tablica informacyjna  poświęcona tematyce pszczół , ul wielkopolski  do celów edukacyjnych oraz drewniana rzeźba pszczoły.

W czwartek 21 października 2021 r. w Urzędzie Miejskim w Wielichowie Burmistrz Honorata Kozłowska spotkała się z przedstawicielami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego, którzy wizytowali stan realizacji projektu. Podczas tej wizyty Burmistrz Wielichowa przedstawiła założenia i poszczególne elementy realizowanego zadania, które jest częścią inicjatywy społeczno-edukacyjnej „Gmina przyjazna pszczołom” do której Gmina Wielichowo przystąpiła.

Galeria zdjęć

1 2 3 7 8 9 4 5 6 10
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności