Logo Gminy Wielichowo

Spotkanie z przedstawicielem spółki Enea Oświetlenie

Ocena 0/5

We wtorek 20 czerwca 2023r. w siedzibie Urzędu Miejskiego w Wielichowie odbyło się spotkanie Burmistrz Honoraty Kozłowskiej z Dyrektorem Rejonu Oświetleniowego Kościan Enea Oświetlenie Sp. z o.o. Zbigniewem Małkowskim.

Głównym tematem rozmów była planowana modernizacja oświetlenia drogowego na terenie gminy Wielichowo z zaznaczeniem, że będzie odbywała się w sposób sukcesywny w ramach uzyskanych oszczędności z tytułu zmniejszenia zużycia energii spowodowanego tzw. przerwą nocną w oświetlaniu ulic.

Jeszcze w III kwartale br. będą widoczne efekty związane z montażem nowych opraw LED-owych na niektórych ulicach. Nowe oprawy LED-owe będą posiadały funkcję automatycznej regulacji natężenia światła, w zależności od godzin pracy lampy mogą świecić z 30 proc. mocą.

Zastosowanie energooszczędnych rozwiązań oświetlenia zwiększających efektywność energetyczną oraz jakość zarządzania oświetleniem ulicznym pozwoli na oszczędności w kosztach energii elektrycznej, oraz poprawi wizerunek miejscowości leżących na terenie Gminy.

W roku bieżącym na modernizację oświetlenia zostanie wydane ok. 160 tys. zł.

Na zakończenie spotkania burmistrz podkreśliła, że współpraca z firmą Enea Oświetlenie układa się wzorowo i wyraziła nadzieję, że będzie ona kontynuowana również w kolejnych latach.

DSC_1261 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności