Logo Gminy Wielichowo

Uroczysta Sesja Rady Miejskiej Wielichowa z okazji 35-lecia Samorządu Terytorialnego w Polsce

Ocena 0/5

W dniu 12 czerwca odbyła się Sesja Uroczysta IX kadencji Rady Miejskiej Wielichowa  z okazji 35 – lecia Samorządu Terytorialnego w Polsce.

Sesję uroczystą otworzyła Przewodnicząca Genowefa Feldgebel witając zaproszonych goście wśród, których byli: Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Paweł Katarzyński Dyrektor Wielkopolskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, Mariusz Zgaiński Starosta Powiatu Grodziskiego wraz z Przewodniczącym Rady Powiatu Sebastianem Skrzypczakiem i radnymi powiatowymi, Mariusz Silski Wicestarosta Powiatu Wolsztyńskiego, Burmistrzowie, Wójtowie i Przewodniczący Rad gmin sąsiednich oraz przedstawiciele policji, straży pożarnej i wojska.

W sesji uczestniczyli również: były Burmistrz Adam Łaniecki, byli: przewodniczący Rady Miejskiej, radni, sołtysi, pracownicy urzędu oraz obecni dyrektorzy placówek oświatowych, kierownicy jednostek, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń oraz przedstawiciele duchowieństwa.

Następnie Burmistrz Honorata Kozłowska przedstawiła dorobek lokalnych władz wszystkich kadencji podkreślając znaczenie wspólnoty lokalnej oraz podziękowała za zaangażowanie wszystkim, którzy przez lata służyli mieszkańcom Gminy Wielichowo.

Uroczystość była okazją do wręczenia  wyróżnień i podziękowań:

W imieniu Marszałka Województwa Wielkopolskiego odznakę „Za zasługi dla województwa wielkopolskiego „ panu Zdzisławowi Gajewiczowi – wieloletniemu sołtysowi Ziemina wręczył Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.


Następnie medal „Zasłużony dla Powiatu Grodziskiego” otrzymała z rąk Starosty Grodziskiego i Przewodniczącego Rady Powiatu Burmistrz Wielichowa Honorata Kozłowska.

Podczas Sesji Burmistrz Honorata Kozłowska wraz z Przewodniczącą Genowefą Feldgebel wręczyły medale „Zasłużony dla Miasta i Gminy Wielichowo, które otrzymali: pan Adam Łaniecki, pan Stanisław Marciniak, pan Władysław Kostrzewa, pan Wojciech Szefler oraz pan Florian Matysiak.

Podziękowania za wieloletnią współpracę również otrzymali: Henryk Szymański Radny Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, Paweł Katarzyński Dyrektor WZDW w Poznaniu, Mariusz Zgaiński Starosta Powiatu Grodziskiego, oraz ppłk Grzegorz Lewandowski Dowódca 1 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej w Sulechowie.

Wyrazy uznania i podziękowania zostały też skierowane do długoletnich pracowników urzędu: Haliny Ciesielskiej, Bogdana Kapskiego i Ewy Kasperskiej oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej Genowefy Feldgebel.

Wyróżnienia i podziękowania za wieloletnią pracę na rzecz społeczności lokalnej otrzymali sołtysi: Zdzisław Gajewicz, Florian Matysiak, Jan Stachowiak, Roman Gbiorczyk, Jan Nowicki, Jacek Piechota, i Jan Rosolski.

Galeria zdjęć

DSC_0005 DSC_0009 DSC_0010 DSC_0015 DSC_0038 DSC_0053 DSC_0060 DSC_0066 DSC_0079 DSC_0164 DSC_0190 DSC_0202 DSC_0216
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności