Logo Gminy Wielichowo

W Poznaniu odsłonięto Pomnik Wypędzonych Wielkopolan

Ocena 0/5

Dnia 5 listopada 2024 roku w Poznaniu, na terenie Parku im. Karola Marcinkowskiego, u zbiegu ulic: Towarowej i Powstańców Wielkopolskich został odsłonięty Pomnik Wypędzonych Wielkopolan w 85. rocznicę pierwszych wysiedleń, których ofiarami padło blisko 33 tys. Wielkopolan w tym wielu mieszkańców Gminy Wielichowo.

Monument poświęcił metropolita poznański arcybiskup Stanisław Gądecki. W uroczystościach uczestniczyli nieliczni już świadkowie wypędzeni i ich rodziny. Z gminy Wielichowo, Stowarzyszenie Wielichowo – Nasze dziedzictwo, Delegacja UM w Wielichowie.

Organizatorami uroczystości było Miasto Poznań i Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu. Partnerem wydarzenia jest Komitet Organizacyjny Budowy Pomnika Wypędzonych Wielkopolan w czasie II wojny światowej.

Galeria zdjęć

3 1 2 4 5
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności