Logo Gminy Wielichowo

Wizyta Wojewody Wielkopolskiego w Grodzisku Wielkopolskim

Ocena 0/5

W środę, 5 lutego 2020 roku, na terenie Powiatu Grodziskiego przebywał Wojewoda Wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. W czasie spotkania ze Starostą Grodziskim Mariuszem Zgaińskim oraz Wicestarostą Grodziskim Sławomirem Górnym, Wojewoda zapoznał się ze stanem spraw realizowanych przez grodziski samorząd powiatowy oraz najważniejszymi problemami społecznymi, które rozwiązuje Powiat Grodziski.

 

Omówiono sprawy szkolnictwa ponadpodstawowego, służby zdrowia, dróg oraz komunikacji publicznej.
Wojewoda Wielkopolski spotkał się także z burmistrzami, wójtami, przewodniczącymi rad miejskich i gminnych oraz przedstawicielami Zarządu i Rady Powiatu Grodziskiego. Wojewoda przedstawił priorytetowe zadania realizowane przez administrację rządową, omówił sprawy związane z chorobą ASF i ptasią grypą oraz zachęcał samorządowców do współpracy z administracją rządową i korzystania z rządowych programów pomocowych. W dyskusji, samorządowcy gminni i powiatowi zadali Wojewodzie wiele pytań dotyczących bieżących spraw realizowanych przez powiatowe i gminne jednostki samorządu terytorialnego.

Wojewoda Wielkopolski zapowiedział także, że tego rodzaju wizyty konsultacyjne, wejdą do jego kalendarza zadań, realizowanych cyklicznie na obszarze całego Województwa Wielkopolskiego.

Galeria zdjęć

pobrane_2 pobrane_6 pobrane_7 pobrane_8 pobrane_5 pobrane_4 pobrane_3 pobrane_1
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności