Logo Gminy Wielichowo

Wyjazd edukacyjno-turystyczny w Kotlinę Kłodzką

Ocena 0/5

W dniach 19-20 października 2024 roku odbyła się wycieczka edukacyjno-integracyjna do Kudowy Zdroju,  Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, Polanica Zdrój , Wambierzyc i okolic. Organizatorem wyjazdu było Koło Gospodyń Wiejskich  w Wielichowie  oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Łubnicy. W wycieczce udział wzięło  49 osób a były to członkinie KGW  i rolnicy  z gminy Wielichowo.

Pierwszego dnia uczestnicy wycieczki zwiedzali z przewodnikiem Sanktuarium Maria Śnieżna w malowniczym  zakątku Polski, w Sudetach pod samym szczytem góry Iglicznej, skąd roztaczał się wspaniały widok na Masyw Śnieżnika  i Kotlinę Kłodzką. Uczestników wyjazdu zafascynowała również Jaskinia Niedźwiedzia - piękna,  mistyczna budowla stworzona bez udziału człowieka.

W drugim dniu odbył się spacer po parku Zdrojowym w Kudowie Zdrój, Polanicy Zdrój a także  zwiedziliśmy  Sanktuarium w Wambierzycach , gdzie odbyła się Msza św. w intencji uczestników wyjazdu oraz mieszkańców  gminy Wielichowo. Jednak największe wrażenie na uczestnikach wyjazdu zrobiły skutki powodzi na tym  przepięknym turystycznie terenie.  W wielu miejscowościach przez które się przemieszczaliśmy były widoczne  skutki powodzi:  zniszczone domy, infrastruktura miejska i przyrodnicza, a także ogromne straty  w rolnictwie i turystyce. Wielu ludzi straciło dach nad głową a także pracę. Woda zniszczyła drogi, mosty, linie kolejowe, a także sieci energetyczne i telekomunikacyjne,  co doprowadziło do  do gigantycznych strat finansowych  dla mieszkańców oraz lokalnych samorządów.  Zniszczenia infrastruktury nadal utrudniają  dostęp do służb ratowniczych i medycznych, mieszkańców i turystów.. Nasz przyjazd był dla osób pracujących w turystyce   wsparciem i nadzieją, że turystyka w tym rejonie  będzie nadal sukcesywnie się rozwijać.

Proponowany program wyjazdu  był bardzo atrakcyjny , ciekawy , który mimo powodziowych problemów  udało się zrealizować. Organizatorzy dziękują uczestnikom za stworzenie miłej atmosfery,  a pani Bernadecie i Dariuszowi Majer  za wspaniałą organizację, życzliwość, otwartość, bezpieczną jazdę i profesjonalizm.

Galeria zdjęć

1729713094620 1729713094598 1729713094577 1729713094539 1729713094557 1729712965297 (1) 1729712965314 1729712965330 1729713094471 1729713094506 1729712965279
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności