Informacja
Szanowni Mieszkańcy Gminy Wielichowo!

Składam serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom, którzy otworzyli serca i tak aktywnie uczestniczyli w zbiórce na rzecz poszkodowanych w konflikcie zbrojnym na Ukrainie.
Państwa zaangażowanie przerosło nasze oczekiwania, w związku z tym chwilowo wstrzymujemy zbiórkę. O organizowaniu kolejnych zbiórek darów rzeczowych poinformujemy, jak tylko taka pomoc będzie wskazana, poprzez Facebook Centrum Kultury w Wielichowie oraz stronę internetową Urzędu Miejskiego.
Pragnę przekazać podziękowania przede wszystkim Strażakom z gminnych OSP, harcerzom, szkołom, przedszkolom za gotowość i pomoc w organizacji zbiórki. W obecnej chwili część darów została przekazana potrzebującym. Pozostałe rzeczy znajdują się w utworzonym magazynie i będą na bieżąco przekazywane uchodźcom, którzy przebywają na terenie naszej gminy.
Wiemy, że wielu mieszkańców naszej gminy otworzyło już swoje domy, dając uchodźcom schronienie i wyżywienie. To piękny i szlachetny gest, za który raz jeszcze serdecznie dziękujemy.
Na terenie gminy przebywa aktualnie ok. 50 uchodźców z terenu Ukrainy w tym dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym.
Dla dzieci z Ukrainy od dzisiaj, zostały uruchomione oddziały przygotowawcze zgodnie z rozporządzeniem: I odział dla uczniów klas 1-3, II oddział dla uczniów klas 4-6, III oddział dla uczniów klas 7-8 oraz oddział przedszkolny.
W Szkole Podstawowej w Wielichowie zostaną uruchomione w godzinach popołudniowych zajęcia w zakresie nauki języka polskiego prowadzone w formie wolontariatu.
Informujemy, że wszystkie osoby, które przyjęły uchodźców powinny zgłosić się do Urzędu Miejskiego w Wielichowie, celem rejestracji oraz uzyskania informacji dotyczącej pomocy materialnej, żywnościowej, opieki zdrowotnej oraz nauki dla dzieci z rodzin uchodźców.
Za każdy przejaw dobrej woli i otwarte serca serdecznie dziękuję.
Z wyrazami szacunku
Burmistrz Wielichowa
/-/ Honorata Kozłowska


Dodaj komentarz
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!