Ferie w Filii Bibliotecznej w Wilkowie Polskim – warsztaty string art
Filia Biblioteczna w Wilkowie Polskim
Kolejny dzień ferii w Filii Bibliotecznej w Wilkowie Polskim upłynął nam bardzo pracowicie. Tym razem spotkaliśmy się z grupą dzieci w wieku od 6 do 12 lat na warsztatach string art. Technika string art polega na wbijaniu małych gwoździków w drewnianą deseczkę, a następnie oplataniu ich nitką według wybranego wzoru. Niektórzy uczestnicy zdecydowali się na jeden kolor, bardziej zaawansowani tworzyli kompozycje dwukolorowe. Młoteczki, gwoździki, deseczki i nitki – było różnorodnie, kreatywnie i momentami naprawdę intensywnie. Było to zadanie wymagające skupienia, cierpliwości i precyzji, ale – jak zawsze – nasi młodzi uczestnicy pokazali, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych.
Na początku dzieci wybierały wzory – pojawiły się motylki, koniki, kotki i inne fantazyjne kształty. W drugiej części warsztatów powstawały pierwsze literki imion – wyjątkowe, kolorowe i bardzo osobiste prace.
Warsztaty poprowadziła niezawodna Pani Żaneta z firmy Hula Hop Animacje dla dzieci Nowy Tomyśl i okolice, która z ogromną cierpliwością i zaangażowaniem tłumaczyła każdy etap pracy oraz wspierała dzieci w realizacji ich pomysłów.
Efekty? Przepiękne, kolorowe dzieła i ogromna satysfakcja młodych twórców.
Dziękujemy za wspólnie spędzony, kreatywny dzień ferii.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!