Szkolenie dla sołtysów z zakresu bezpieczeństwa i odporności lokalnych społeczności
Dnia 12 maja 2026 r. w Urzędzie Miejskim w Wielichowie odbyło się spotkanie szkoleniowe z udziałem sołtysów z Gminy Wielichowo pn. „Odporność gminy i sołectw – zagrożenia bezpieczeństwa”, prowadzone przez przedstawicieli Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Tomyślu.
Uczestników spotkania powitała Burmistrz Honorata Kozłowska, dziękując sołtysom za zaangażowanie w działania na rzecz mieszkańców oraz współpracę z samorządem i wskazała na konieczność zdobywania wiedzy na temat przygotowania się na ewentualne zagrożenie.
Podczas szkolenia omówiono zagadnienia związane z bezpieczeństwem lokalnych społeczności, reagowaniem na sytuacje kryzysowe oraz budowaniem odporności gmin i sołectw na różnego rodzaju zagrożenia. Przedstawiciele Wojskowego Centrum Rekrutacji przekazali również informacje dotyczące działań z zakresu obronności i bezpieczeństwa.
Spotkanie było okazją do poszerzenia wiedzy, wymiany doświadczeń oraz rozmów na temat wyzwań związanych z bezpieczeństwem mieszkańców i funkcjonowaniem lokalnych społeczności.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!