Uwaga na oszustów – świadczenie wspierające
Otrzymujemy sygnały o telefonach od nieznanych firm, które oferują pomoc w uzyskaniu świadczenia wspierającego w zamian za wysokie opłaty. Apelujemy o zachowanie ostrożności.
Wniosek o świadczenie wspierające można złożyć całkowicie bezpłatnie – nie ma obowiązku korzystania z usług pośredników. Żadna prywatna firma nie ma wpływu na wysokość przyznanego świadczenia ani na czas jego wypłaty. Bezpłatną pomoc w formalnościach można uzyskać w oddziałach ZUS.
Świadczenie przysługuje osobom z orzeczoną niepełnosprawnością, które ukończyły 18. rok życia. Wniosek o wydanie decyzji należy złożyć do Wojewódzkiego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności – osobiście, pocztą lub elektronicznie przez portal Emp@tia.
Przed podaniem danych osobowych lub podpisaniem jakichkolwiek dokumentów warto skonsultować się z bliskimi. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo i nie dajmy się oszukać.


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!